prezentáció

Györffy Kinga képe

Steve Jobs és a tökéletes befejezés

Szokás mondani, hogy ahol véget ér a technika, ott kezdődik a retorika. 2005-ben a Stanfordi Egyetem diplomaosztó ünnepségén nem volt vetítővásznas technika (mondjuk, előadástechnika sem sok), volt viszont egy csodálatosan megkomponált beszéd, amelynek sorsa ugyanaz, mint a legnagyobb beszédeké − ma már önálló életet él: sokszor, sok helyen idézik (és félreidézik).

Györffy Kinga képe

Véget ért az "Add el(ő) magad" retorikai-előadástechnikai ösztöndíjprogram

Sűrű, csupa-élmény program volt, lelkes résztvevőkkel, akiket csapattá formált a közös akarás: megtanulni, hogy hogyan lehet előadóként másokat lelkesíteni.

(Arra valamennyien − már sokkal korábban − rájöttek, hogy a közönség nem attól lesz lelkes, hogy az előadó nagyot és hangosat mond neki…)

Gönye Zoltán képe

3000 érdeklődő, több mint 200 jelentkező, 10 résztvevő!

Köszönhetően az evosoft Hungary kft., a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar, valamint a meex támogatásának − 10 fővel elindult a retorikai, prezentációs és előadástechnikai programunk!

Nézze meg a videót!

Gönye Zoltán képe

A világ legjobb prezentációja 2010-ben

A SlideShare tavaly is megrendezte "Legjobb prezentáció" versenyét. 2010 legjobb prezentációinak megtekintéséhez olvassa tovább cikkünket!

Györffy Kinga képe

Hosszú szünet után

A király beszéde (angol filmdráma, 2010)

„A hosszú szünetek fokozzák az ünnepélyességet.” − így vigasztalja a beszédtanár a  dadogással küzdő tanítványt A király beszéde című filmben. A tanítványnak − aki később VI. György néven lesz brit király − van öniróniája: „Akkor én leszek a legünnepélyesebb király.”

Ez az önirónia, hozzá az elszántság, plusz a beszédtanár formabontó merészsége − és ők ketten végül is megküzdenek a (végtelenül hosszúra nyúló) szünetekkel…

Gönye Zoltán képe

Fotók a legutóbbi rendezvényünkről (ELTE).

Január 11-12-én, illetve február 2-3-án tartottunk retorika-előadástechnika tréninget az ELTÉ-n.

Képes beszámoló:

Gönye Zoltán képe

Számok, tények, eredmények. Ennyi kell egy jó prezentációhoz?

Számok, tények, eredmények! Ha ezek adottak, akkor kellenek egyáltalán előadások? Hiszen elég csak körbeküldeni a számokat (a tényeket), nem igaz?

Műszaki végzettségűek között dolgozva meglepő, hogy mennyien vallják „a számok magukért beszélnek” elvet. Sokszor ez az egyik legfontosabb érv az előadásokra való alapos felkészülés ellen is.

A „számok magukért beszélnek” gondolatfoszlány egyébként nagyon jól hangzik. Racionálisnak tűnik, megment az előadás-készítéssel járó nyűgöktől, sőt (látszólag) magától az előadással járó stressztől is.

Gönye Zoltán képe

Újabb előadások a TED-en, amelyeket ajánlunk figyelmébe

Rendhagyó módon, a következő − TED.com-on elérhető − előadásokat nem elemezzük részletesen. Egyszerűen belefutottunk ezekbe a prezentációkba a TED-en, és azt gondoltuk: az előadásokban elhangzó gondolatok miatt méltók arra, hogy megosszuk őket!

Györffy Kinga képe

Obama, a retorika művésze

Izgalmas cikkre bukkantunk nemrég − Obama, a retorika művésze címmel. De a cím akár az is lehetne, hogy Obama esete a súgógéppel. Íme:

Valami drámai dolog történt Barack Obamával 2008. június 5-én, kedden, amikor a Virginia állambeli Bristolban a helyi közösséghez beszélt. A tőle megszokott folytonosságú szónoklat közben hangja hirtelen megakadt, és szakadozott, rendezetlen beszédbe csapott át.

Polyák Tamás képe

Add el(ő) magad - ösztöndíjpályázat hallgatóknak

Kiscsoportos, szuperintenzív prezentációs- és előadástechnikai ösztöndíjpályázat a (műszaki) felsőoktatásban részt vevő hallgatók számára.

Kik jelentkezhetnek az ösztöndíjpályázatra?

  • A jelentkezés alapfeltétele a felsőoktatásban való részvétel. Az ösztöndíjpályázaton a végzős évfolyamok hallgatóit előnyben részesítjük.
  • Az ösztöndíjprogramra összesen 7 főt veszünk fel, ebből legalább 3 főt a műszaki felsőoktatásból választunk ki. 2 főt az ösztöndíjpályázat főtámogatója jelölhet ki.
  • Akkor is érdemes jelentkezned, ha úgy érzed, hogy nem felelsz meg az ösztöndíj feltételeinek, mert további ajánlatokon is dolgozunk!

Miért hoztuk létre ezt az ösztöndíjpályázatot?

  • Mert tapasztalatból tudjuk, hogy az egyetem nem ad használható prezentációs-előadástechnikai tudást, miközben a munkaerőpiac könyörtelenül elvárja azt.
  • Mert prezentációs-előadástechnikai tudás nélkül legkiválóbb eredményeid sem találnak visszhangra, az értékek nem találják meg hallgatóságukat.
  • Mert még egy olyan igazán sikeres vezetőt sem láttunk, aki ne lett volna maga is hatásos előadó!
Tartalom átvétel