Add el(ő) magad! 2012 - A pályázatról

Györffy Kinga képe

Mit tartalmazzon a pályázatod?

A) Az elérhetőségedet

Azaz: a nevedet, e-mail címedet, telefonszámodat és azt, hogy melyik felsőoktatási intézmény hallgatója vagy! Mindenképpen add meg a FB-profilodra mutató linket is! Fontos: a hallgatói jogviszonyt a második körben igazolnod kell!

B) Magát a pályamunkát

Két lehetőség közül választhatsz:

 

1) Figyelemre méltó előadás! Miért tetszik?

Válassz ki egy neked tetsző, online szabadon elérhető (angol vagy magyar nyelvű) előadást, és írd le néhány sorban a véleményedet róla! Mire térj ki az írásban? Íme, néhány támpont:

  • mi fogott meg az előadásban, az előadóban?
  • milyen retorikai, előadástechnikai eszközöket fedeztél fel, ezek milyen célt szolgálnak?
  • találtál-e hibát az előadásban? Mit?

Honnan válassz előadást?

Leginkább a TED.com használatát javasoljuk, de ugyanígy jó választás lehet a youtube is, bár ott nehezebb lesz szelektálni! Háttéranyagnak ajánljuk figyelmedbe a TED-del kapcsolatos írásainkat!

 

Pályamunkádban mindenképpen szerepeljen a választott előadás elérhetősége is!

Semmiképpen se válassz olyan anyagot, ami a magyar aktuálpolitikához köthető!


2) „Egy figyelemre méltó előadásom!”

Küldd el nekünk az egyik előadásodra mutató linket! Ez lehet egy videó a youtube-on, egy anyag a slideshare-n, de ha nem nagyobb 5MByte-nál, akkor akár egy levélmelléklet is! Az anyag lehet egy korábban elkészített anyagod, de akár egy teljesen új is!

Ha ezt a lehetőséget választod, akkor továbbjutás esetén kérni fogjuk tőled, hogy valamilyen módon igazold, hogy a Te anyagodról van szó. (Ne gondolj nagy dologra − ha tényleg a Te anyagod, ez a kérésünk nem fog nehézséget okozni!)

Fenntartjuk magunknak a jogot, hogy a pályamunkákból egyes részeket nyilvános felületeinken megjelentessünk. Kérjük, előre jelezd, ha ehhez nem járulsz hozzá!

 

Mi a leadási határidő?

2012. szeptember 28. (péntek), 24:00

 

Hová küldd a pályázatodat? 

Pályázatodat az addelomagadatezabeszed [dot] hu címre küldd!

 

Hogy történik a pályázatok elbírálása?

A kiválasztás kétlépcsős. Az első lépcső a pályamunkád beküldése. Ha a beküldött pályamunkával bekerülsz a kiválasztott 20-ba, akkor a pályamunkádat személyesen is meg kell védened. (Időpont és helyszín: 2012. 10. 04. (csütörtök); Budapest, Kaposvár utca 14−18; evosoft Hungary kft. székház).

A Facebook -oldalon keresztül értesítjük azokat, akik a második körbe bekerültek! A második körös részvételhez a diákigazolványodat mindenképpen hozd magaddal!

A zsűri: Györffy Kinga, Gönye Zoltán, Polyák Tamás.

A főszponzor által delegált 2 főt maga a szponzor választja ki.

Biztosan feltűnt, hogy a pályamunkára vonatkozó feltételeink nagyon nyitottak. Mit és kit is keresünk a pályamunkákban?

Aki bekerül, az nagyon sokat fog profitálni a programból, ebben biztosak vagyunk (egyébként a tavalyi résztvevők is igazolhatják). Ugyanakkor abban is biztosak vagyunk, hogy a sikerért meg kell majd dolgoznod, dolgoznunk! A részvétel egyben komoly munkát is jelent számodra: heti elfoglaltságot, rendszeres házi feladatokkal. Ezért a kiválasztás során olyan résztvevőket keresünk, akik:

maguk is jobb, hatásosabb, meggyőzőbb előadókká szeretnének válni, és ezért tenni is hajlandóak! Röviden: leginkább a motivációdra vagyunk kíváncsiak!

Munkánkat nagyon megkönnyítheted azzal, ha a pályamunkád beküldését nem az utolsó pillanatra hagyod! Köszönjük!

Felhívjuk figyelmedet, hogy az ösztöndíjprogram alatt időnként hang- és képanyag is készül, amit nyilvánosan is közölhetünk. Fontos kiemelnünk: komoly szakmai rendezvényről lévén szó, a készített anyagok is ennek megfelelőek lesznek. Korábbi képzéseinken készült anyagokra itt találsz példákat: http://www.facebook.com/ezabeszed.hu

 

Kaució

A tréning résztvevői a tréning kezdetekor 10.000 HUF kauciót fizetnek be. A tréning során egy alkalommal hiányozhatnak; aki ennél többször hiányzik, a kauciót nem kapja vissza. Nem kapja vissza a pénzt továbbá az sem, aki egynél többször mulasztja el a házi feladat elkészítését. Az esetlegesen összegyűlő összeget a tréning végén egy közös pizzázásra, borozásra stb. használjuk fel!