Fotók a PowerPoint-diákon 3.: állítás alátámasztása fotókkal

Egy kép többet mond ezer szónál ‒ én még nem találkoztam olyan emberrel, aki vitatta volna ennek a mondatnak az igazságtartalmát. Tegyük fel, hogy Ön a mérhetetlen mértékű levegőszennyezésről beszél. Egy ilyen fotó tökéletesen illusztrálhatja az állítását:
Egy kép többet mond ezer szónál, de éppen ezért legyen nagyon elővigyázatos! Ha Ön a PowerPoint-os előadása során az előző kép helyett az alábbival próbálná meg illusztrálni a légszennyezés mértékét, akkor egy sokakat zavaró hibát vétene:
Ez a fotó nem elég kifejező, hiába vastagabb rajta a "kémény". De nem is ez az igazi probléma! A gondot az okozza, hogy a képen látható "kémények" valójában hűtőtornyok, azaz a felszálló "füst" nagy valószínűség szerint vízgőz. A vízgőz pedig nem szennyezi a levegőt! Ezt valószínűleg csak a műszaki érdeklődéssel megáldott hallgatók fogják észrevenni, de az ő szemükben az Ön hozzáértése erősen megkérdőjeleződhet. Egy ilyen hibát pedig meglehetősen nehéz lesz kijavítani az előadása hátralevő részében! Éppen ezért egy PowerPoint-os prezentációhoz a fotókat mindig nagyon kritikusan kell kiválasztani!
Ingyen letölthető hanganyag!
- Mi az, ami TANULHATÓ a beszéd/előadástechnika kapcsán? És mi az, ami nem?
- "Én mérnök vagyok. Az én dolgom nem a szónoklás, nem az előadás!" Nagyon sok műszaki végzettségű embertől hallottuk mi már ezt. Mit kockáztat az, aki ezt komolyan is gondolja?
- Ön ismer jó szónoki képességű politikusokat? Tudja, hogy az ő beszédeik hogyan készülnek?
Kíváncsi a válaszokra? Töltse le, és hallgassa meg "Beszélgetés a beszédről" című hanganyagunkat. Ehhez nem kell mást tennie, mint megadnia a nevét és az e-mail címét.
Címkék
Legfrissebb...
Tartalom megosztása



