Retorika-előadástechnika tréning a Budapesti Műszaki Egyetemen

A múlt hétvégén Kinga "főparancsnoksága" alatt a BME-n megtartottuk retorika-előadástechnikai tréningünk első két napját.
A tréning már az előkészületek során megihletett egy rövid írást itt a blogon,"A PowerPoint és a bátorság" címmel.
Ezen a két napon az alapvető retorikai, előadástechnikai eszközökkel foglalkoztunk. Már most is többször ki kellett állniuk a hallgatóknak − hogy gyakorolják az egyes retorikai, előadástechnikai eszközök használatát.
A csapat doktoranduszokból állt, az előadásaik is tudományos, szűk szakmai területet érintettek. Arra próbáltuk rávenni őket, hogy a tanult eszközökkel − és egy csipetnyi bátorsággal − tegyék élvezhetővé (!), befogadhatóvá az előadásaikat. És tegyék ezt úgy, hogy közben a szakmaiság se sérüljön!
Az előadásaiknak ugyanis hamarosan komoly tétje lesz. A kutatási projektjeiket a távközlési szektor egyik elismert szereplője támogatja, aki időről-időre látni szeretné az eredményeket. Ennek a képzésnek az apropóját is egy ilyen beszámoló adta/adja: pár héten belül egy konferencián bizonyítaniuk kell.
Ezért az elméleti alapozás, illetve a "gyakorolgatás" után tartunk még egy harmadik napot is, ahol kegyetlen őszinteséggel addig formáljuk ezeket az előadásokat, amíg azok tényleg hatni fognak! Készülünk rá, várjuk ezt a 3. felkészülési napot! A tét adott, érzik ezt a doktoranduszok, és érezzük mi is! Azoknak, akik nem lehettek ott az első két napon, álljon itt egy pillanatkép:
Az alábbi képre vagy erre a linkre kattintva a Facebook-on további képeket talál a tréningről.
Ingyen letölthető hanganyag!
- Mi az, ami TANULHATÓ a beszéd/előadástechnika kapcsán? És mi az, ami nem?
- "Én mérnök vagyok. Az én dolgom nem a szónoklás, nem az előadás!" Nagyon sok műszaki végzettségű embertől hallottuk mi már ezt. Mit kockáztat az, aki ezt komolyan is gondolja?
- Ön ismer jó szónoki képességű politikusokat? Tudja, hogy az ő beszédeik hogyan készülnek?
Kíváncsi a válaszokra? Töltse le, és hallgassa meg "Beszélgetés a beszédről" című hanganyagunkat. Ehhez nem kell mást tennie, mint megadnia a nevét és az e-mail címét.
Címkék
Legfrissebb...
Tartalom megosztása



