Azt már sok előadó megértette, hogy a befogadhatóság érdekében a PowerPoint-os fóliákat (is) színesíteni kell valamivel. Ezt számtalan módon el lehet érni. Humorral, (ön)iróniával, tudatosan felépített előadás-dramaturgiával, színek ügyes használatával, stb. A legkézenfekvőbb ‒ és ezzel együtt a legelterjedtebb ‒ eszköz a PowerPoint-fóliák színesítésére a fotók használata. A fotókkal kapcsolatban is felmerül azonban néhány ‒ részben PowerPoint-specifikus ‒ kérdés, amit érdemes körbejárni.
Az alábbi írásokban nem adunk teljes képet arról, hogy miként kell a PowerPoint-fóliákon a fotókat helyesen és hatásosan használni. De nem is a teljesség itt a lényeg, hanem hogy rámutassunk néhány szempontra.
Van azonban az írásokban egy közös elv. Ha Ön erre az elvre figyel, akkor sokkal nagyobb valószínűséggel fogja a fotókat a PowerPoint-os előadásaiban hatásosan alkalmazni. Maga az elv nagyon egyszerű: előbb azt döntse el, hogy a PowerPoint-fóliasorban mi a fotó célja, és csak azután keressen fotót! Tapasztalatból tudjuk ugyanis, hogy az előadók jelentős része hajlamos abból kiindulni, hogy milyen fotó van éppen kéznél, vagy ami még rosszabb: neki milyen képek tetszenek. Az ilyen PowerPoint-fóliák inkább lesznek félrevezetőek vagy követhetetlenül kuszák, mintsem a mondanivalót színesítők!
Válogasson kedvére az alábbi írások közül!
- Az előadó már készen áll, de a hallgatók még gyülekeznek. Mi látsszon a kivetítőn? [4]
- Egy állítás alátámasztása [5]
- Meglepetés kiváltása, a figyelem ismételt megszerzése [6]
- Nagyvállalati környezet és a fotók
[7]